Na stránku stretávok Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina podľa Táni


Evanjelium podľa Šaňa

Evanjelium podľa Števa

Evanjelium podľa Vlada

Evanjelium podľa Dana


Na Orave dobre, na Orave zdravo...nuž ak si niekto myslí, že čo je mokré to je zdravé, tak áno... Pršalo hádam viac,ako v povestnom Treťom Hámori , ešteže parkovisko bolo vysypané štrkom. Počasie nakoniec odradilo niekoľkých prihlásených, došli však aj neprihlásení, pani domu Táňu P.r.Z. i ostatné dianie vo svojom vajdóne prišli na takú dlhšiu otočku skontrolovať aj miestni bardi Ivan Piaček a Vlado Vavro.

Keďže ja osobne som výnimočne prišiel už v piatok, môžem hodnotiť všetky tri dni a veru nedokážem určiť víťaza. V piatok večer sa konala po dlhšom čase schôdza, na ktorej sme riešili aktuálne problémy našej organizácie vo vzťahu k okolitým kmeňom a "stretávkovým odpadlíkom". Samozrejme sme nič nevyriešili, ale aspoň sme zlikvidovali prinesené zásoby obživy. Inak, musím podotknúť, nečakal som, že na Orave býva v noci tak teplo, akumulačky fungovali perfektne, krby takisto, tí, čo neprišli kvôli počasiu môžu ľutovať ... doma bolo po návrate v nedeľu zimšie.

V sobotu ráno odchádzali Dvorskí na svadbu a my sme boli svedkami stretávkovej novinky - výmeny PZ pneumatiky na ich Fabii. Pit stop trval okolo 8-10, ako v F 1, vzhľadom na nové pravidlá sa nedotankovávalo, nakoniec, Števo bol šofér, tak nemohol, Lenka sa šetrila na svadbu. Keď sa však zadok Fabie skryl za zákrutou, tak sa aj dotankovávalo... priebežne až do 01.30 nasledujúceho dňa. Popoludní hneď po guláši sme si predplatili nádherný pohľad na poľské Tatry, roleta bola otvorená asi 2 hodiny. A keďže už ani tak silno a vytrvalo nepršalo, mládež sa rozhodla emigrovať do krytej besiedky, kde sme ich po čase poniektorí aj vystriedali a čosi poopekali. Vo večernej debate sa riešil hlavne problém amnézie a netrčiacich prirodzení.

Nedeľu spomínať nebudem, bol to najhorší deň stretávky, lebo sme museli ísť domov, ale bratr z Moravy sa podujal pokryť budúci rok ( iba priestorovo, nie finančne) a tak sa zasa máme na čo tešiť. Hádam sa dovtedy zorganizuje aj nejaké to referendum , nech to má šťavu. Kandidoval aj Braňo vvv so svojim okrúhlym, ale ten to chcel odveliť až na Litvu, čo nie je susedný štát a tak predbežne neuspel. Dúfam, že hľadá sponzora, koniec augusta je zatiaľ voľný...
prázdna plná